Doprava


 
 Nejkratší a nejpohodlnější dopravou do Řecka je bezpochyby letecké spojení. Můžete si vybrat z přímých pravidelných spojů od ČSA nebo v současnosti velmi oblíbených levných charterových letů. 

 Cesta vlakem do Řecka nepředstavuje úplně levnou záležitost, ale je vhodná pro ty, kteří se cestou chtějí zastavit i na dalších místech. 

 Cestování vlastním autem je poněkud náročnější, na druhé straně jste však zcela nezávislí. Pokud potřebujete poradit s pojištěním, informovat se o zvláštnostech v průjezdových zemích, sestavit individuální itinerář a podobně, můžete se obrátit na ÚAMK (Ústřední automotoklub). 

 Některé společnosti jako např. Student Agency zase nabízí pohodlnou dopravu autobusem, a to za příznivé ceny. 

 Poslední možností je cestovat lodí. Lodě pravidelně vyplouvají z italských přístavů Ancona, Bari, Brindisi a v létě navíc z Benátek a Terstu. Doba plavby a cena lístku se velmi liší v závislosti na ročním období, společnosti, místa nalodění, typu lístku a slevám. 

 Doprava na řecké pevnině se dá označit jako bezproblémová. 
Řecko disponuje rozsáhlou autobusovou sítí zahrnující i ty nejmenší vesnice. Oproti tomu železniční síť není příliš hustá a vyjma meziměstských rychlíků jezdí vlaky poměrně pomalu. Cestování autem má výhodu velké nezávislosti a možnosti navštívit i místa z dosahu hromadné dopravy. Silnice ale nejsou vždy v dobrém stavu a v zapadlých částech země mohou být zdevastované a nebezpečné. Do určitých velkých center a populárních turistických letovisek se můžete dopravit letadlem, a to z Athén a ze Soluně.